La Palma i Teneryfa 2016 – 06 – Charleroi

La Palma i Teneryfa z Belgią po drodze 2016

No, teraz jak wyjdę na dwór, to już będzie ciepło!

flaga belgii
Belgia – Charleroi
19.01.2016
935 km

Słonko zachodzi tu godzinę później niż u nas i to jest super, ale za to rano też później robi się jasno. Wstawać się nie chce bardzo.
Po małym śniadaniu wychodzimy o wpół dziewiątej. Idę na dworzec. Na dworcu sklepów pełno, ale nigdzie nie widzę kas ani automatów z biletami. W końcu zapytałam.
Bilet do Charleroi kosztuje 9,40 euro, można kupić od razu łączony na lotnisko za 14,40.
Na dworcu schodzę na peron. Mam dwadzieścia minut na pogapienie się na pociągi. Dworzec jest pod ziemią i kiepsko oświetlony na zdjęcia. Szkoda.
Pociągi jakieś takie… chyba nasze bardziej mi się podobają ;) Z zewnątrz, bo w środku są super. Może dlatego, że przez pomyłkę rozsiadłam się w pierwszej klasie i dziwię się, że tak pusto ;) Ale konduktor już nie każe mi zmieniać. Gapa ze mnie ;) Widziałam same drugie klasy, jak wjeżdżał i potem już nie spojrzałam.

belgia miasteczko po drodze
Miasteczko po drodze

Za oknem krajobrazy jak u nas. Pola, pagórki. Tylko domki w miasteczkach trochę inne. Jest śnieg i migotki, bo słonko świeci, ale mam wrażenie, że jest jeszcze zimniej, niż wczoraj. Na Teneryfie pokazuje 19 stopni :D
Pociąg jedzie równo godzinę. Miał dziesięć minut spóźnienia. Rozkład można sprawdzić sobie tu.

belgia tramwaje w charleroi
Tramwaje w Charleroi

Charleroi nie robi zbyt ładnego wrażenia. Wygląda na bardzo przemysłowe miasto, przynajmniej w okolicy dworca. No ale może dalej jest lepiej? Trochę ładnych domków też jest, ale jakoś tak szaro buro wyglądają. Na fotkach też zbyt zachęcająco nie wygląda.
Za to sam budynek dworca jest całkiem ładny. I jeszcze wystarczyło mi czasu, żeby pofocić tramwaje :)
Na lotnisko jedzie autobus A, około dwadzieścia minut. Jedzie też niby 68 (pewnie tańszy), ale do Aeropole, cokolwiek to znaczy. Wyszukiwarka na samo lotnisko pokazuje tylko A.
Lotnisko nie jest duże, ludzie pisali, że ciężko przejść kontrolę bezpieczeństwa i że nie ma gdzie usiąść. Mnie nic takiego nie spotkało, może dlatego, że to nie sezon.

belgia tramwaj w charleroi
Tramwaj

Więcej zdjęć z La Palmy i Teneryfy znajdziecie tu:

la palma wyspy nakaryjskie

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *