La Palma i Teneryfa 2016 – 11 – Santa Cruz

La Palma i Teneryfa z Belgią po drodze 2016

Miało byc na chwilę, zostaję do wieczora

flaga hiszpanii
La Palma – Santa Cruz
20.01.2016
4 188 km

Po drodze plaża Bajamar z widokiem na stolicę i port i z wielką zieloną skałą, która jakoś kojarzy mi się z Brazylią… nie żebym kiedykolwiek była w Brazylii ;)
Auto zostawiam przy promenadzie – miejsca pełno. I idę oglądać miasto.
Castillo zamknięte na cztery spusty. W ogóle nie wiedziałam, że jest tu jakiś zamek, więc może jest zamknięty na stałe?

la palma santa cruz
Santa Cruz

Za to całkiem przypadkiem wychodzę od razu przy Muzeum Morskim (4,50 euro), które mieści się w naturalnej wielkości replice Santa Maria :) Szkoda, że nie ma żagli :)
Jeśli kogoś to interesuje, to warto wejść, żeby przede wszystkim poczytać o historii żeglarstwa na La Palmie. Wynika z tego, że wyspa była kiedyś w temacie potęgą. Była budowa statków, import i eksport towarów, ekspedycje, podróże do Ameryki, przerzucanie emigrantów itd. A potem złe i niedobre imperia ukróciły swobodę La Palmy i skończyły się dobre czasy…

la palma uliczka w santa cruz
Uliczka starego miasta

Muzeum jest na końcu, a może początku miasta, więc teraz idę dalej, podziwiając piękne ulice starówki z kolorowymi i często okazałymi domkami.
Wchodzę na chwilę do mrocznego kościoła San Salvador.
Po drodze kupuję paluch z ciasta z czekoladą, pycha, głodna już byłam wściekle ;) Szkoda, że potem już takich nigdzie nie dostałam.

la palma wieżowce w santa cruz
Nowsza część miasta

Na koniec (tak mi się zdaje ;) ) wchodzę w uliczki, które prowadzą w górę. I tu jest kolejne wow! Uliczki pną się dość ostro w górę, domki są może nie tak okazałe, ale jeszcze bardziej kolorowe. I jest ten klimat, którego wszędzie szukam, nie zawsze skutecznie. Nagrodą jest widok na dachy i port :)
W planie miałam odwiedzić dziś jeszcze też inne miejsca, ale Santa Cruz tak mnie zauroczyło, że gdy w końcu schodzę w dół, jest już po zachodzie słońca.
Robię małe zakupy w Spar (których na wyspie pełno, ale nie są to najlepsze markety na zakupy) i trzeba jechać dalej. Na górze zatrzymuję się jeszcze parę razy, ale wszystko w dole chowa się już w chmurach.

la palma widok na santa cruz
Widok na do widzenia

Więcej zdjęć z La Palmy i Teneryfy znajdziecie tu:

la palma wyspy nakaryjskie

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *