La Palma i Teneryfa 2016 – 20 – Roque de los Muchachos

La Palma i Teneryfa z Belgią po drodze 2016

Zaglądam do dziury

flaga hiszpanii
La Palma -Roque de los Muchachos
24.01.2016
4 350 km

Rano w planie raz jeszcze wycieczka do Obserwatorium, na Roque de los Muchachos. Dwa dni temu chmury zrobiły mi psikusa, a chciałabym jednak zajrzeć sobie jeszcze do dziury.
Znów nie chce mi się wstawać, no ale w końcu się zrywam. Jadę dziś już bez zatrzymywania się prosto na górę.

Parking przy szczycie o dziewiątej jeszcze pusty, nie licząc jednego auta. Mgły tym razem nie ma, ale słońca też nie. Dziura chowa się w cieniu, ale i tak wrażenie robi ogromne! Kolorowe ściany, opadające prawie pionowo w dół. Zrobione przez wulkan. Super!
Dziura, czyli caldera, wulkaniczne zapadlisko, na szczycie którego stoi część teleskopów. Mam nieodparte wrażenie, że z czasem ta część się zapadnie. Roque de los Muchachos to najwyższy szczyt na La Palmie – ma 2 426 m n.p.m.

Można przejść się kawałek dalej do dwóch punktów widokowych. Można zresztą przejść się stąd szlakiem w dół – w jedną lub drugą stronę krawędzią caldery.
Wieje i jest okropnie zimno – pokazuje mi 6,5 stopnia. Do spacerów to nie zachęca, ale jednak idę, żeby zobaczyć widok. I dobrze, bo w końcu wyłazi słońce, więc następne fotki powinny być już ok. A jak już poszłam do pierwszego punktu, to poszłam i do drugiego :)

Więcej zdjęć z La Palmy i Teneryfy znajdziecie tu:

la palma wyspy nakaryjskie

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *