Kolumbia i Peru 2017 – 06 – Callao

Kolumbia i Peru 2017

Nie ma shuttle busa

flaga peru
Peru – Callao
12.01.2017
11 601 km

Wjeżdżając do Peru trzeba wypełnić Imigration Card i deklarację celną. Oba papierki rozdają na pokładzie. Pierwszą wydrukowałam i wypełniłam w domu, bo gdzieś czytałam, że linie to sprzedają. Tu nic takiego się nie dzieje. Dodatkowo, hehe, wwieźć można tylko dwa telefony i tylko dwie karty do aparatu. Na szczęście nikt tego nie sprawdza, bo już miałam przygotowany plan B, że jeden telefon to kalkulator, a drugi to radio i dyktafon :D
Przed odebraniem bagażu wymieniam 50 dolców – kurs gorszy niż w mieście, ale chciałam mieć coś na dzień dobry.

Próbuję też od razu dowiedzieć się o kartę SIM. Można ją sobie wynająć za 6 euro za dzień… co za przebitka, ktoś na tym robi niezły hajs. Mówię pani, że nie chcę wynająć, tylko kupić, pani uparcie próbuje mi wcisnąć kit, że mam ją kupić i będzie kupiona. Niezły interes.
Bagaż odbieram w całości.
Gdy wychodzę idę od razu poszukać sklepu Claro – jednego z operatorów, który ma ponoć dość dobry zasięg w dżungli. Czekam w kolejce, pani w końcu mi mówi, że chipa nie może mi sprzedać, że mam to załatwić w mieście.

Idę do informacji dowiedzieć się o shuttle bus, bo ponoć takowe jeżdżą. Pani twierdzi, że owszem, są, ale trzeba je zabookować wcześniej. Hm, a skąd mam wiedzieć, na którą go zamówić? Pani mówi, że colectivo, czyli autobusy publiczne są skomplikowane i że taxi kosztuje 60 dolców do Miraflores.
No to wracam do wyjścia i biorę taxi, bo nie chce mi się już szukać. 50 dolców za kurs. Mój wychodzi taniej, a shuttle miał być za dychę…

Wyjazd z lotniska to jest kompletnie nie europejska bajka. Pasy są, ale jakby ich nie było, każdy jedzie tam, gdzie akurat da się wcisnąć, byle do przodu ;) Przejeżdżanie na czerwonym to normalka, więc naprawdę trzeba mieć oczy dookoła głowy, nawet jak się ma zielone ;) W Italii jest podobnie, ale nie aż tak ;) Cóż, po prostu tak jest i już.
Taxówki z Green Taxi (można użyć aplikacji aby zamówić) ponoć są bezpieczne, choć z zewnątrz w ogóle nie oznaczone. Za to taksiarz zawozi mnie do Pieriny w Miraflores pod same drzwi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *